O mne

adam vanecko traveller cestovatelsky blog

Adam Vanečko

Blogger

English

Hello, I’m Adam. I’m glad to be your guide when exploring destinations. I travel to closer travel destinations (Europe), for a shorter period of time (I may not to quit a job) and tips on trips are affordable for everyone. I am no superficial traveler. 😉 While I’m traveling, no detail will get away.

I am a hedonist. I like traveling and enjoying my experiences with my family, friends and relatives. My biggest love is Romania, but I like every interesting country. Besides traveling, I enjoy learning foreign languages, attending theater, concerts and festivals, tourist guiding,  workout and reading an interesting book with a cup of hot coffee.

I successfuly graduated on the Tourism Department of the Faculty of Economics at Matej Bel University in Banská Bystrica. I worked in the Local Destination Management Organization of the „High Tatras Region“, then at the front office and back office of Poprad Tourist Information Center and at least as a project manager at the Regional Destination Management Organization „Košice Region Tourism“.

When traveling, I keep citation:

„Be a traveler, not a tourist!“

Slovensky

Ahojte, volám sa AdamRád budem vaším sprievodcom pri spoznávaní jednotlivých destinácií. Zameriavam sa na bližšie cestovné ciele (Európa), cestujem na kratšie časové obdobie (nie som nútený dávať v práci výpoveď alebo si zobrať neplatené voľno) a tipy na výlety sú cenovo dostupné pre všetkých. Nie som žiadny povrchný cestovateľ. 😉 Počas cestovania si všímam všetky detaily, o ktorých vás budem rád informovať. 

Som pôžitkár. Rád cestujem a o svoje zážitky sa delím so svojou rodinou, priateľmi a známymi. Mojou srdcovkou je Rumunsko, ale nepohrdnem ani inými krajinami. Okrem cestovania sa rád učím cudzie jazyky, navštevujem divadlo, koncerty a festivaly, sprevádzam, posilňujem a prečítam si zaujímavú knihu pri šálke horúcej kávy.

Som úspešným absolventom odboru Cestovný ruch na Ekonomickej fakulte Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Stážoval som v Oblastnej organizácii cestovného ruchu Región Vysoké Tatry, pracoval som vo front office a back office Mestskej informačnej kancelárie Poprad, tiež ako projektový manažér v Krajskej organizácii cestovného ruchu Košice Región Turizmus.

Pri cestovaní sa držím hesla:

„Buď cestovateľ, nie turista!“

Leave a Comment on O mne

Pridaj komentár