hotel olsanka zizkov praha

Ošálil ma Hotel Olšanka?

Na jar 2022 som sa v Prahe ubytoval v hoteli Olšanka. Hotel Olšanka nájdete v mestskej časti Praha 3 – štvrti Žižkov.

Ako sa do Hotel Olšanka dostať?

Hotel Olšanka sa nachádza 1,9 km/25 min. pešo východne od železničnej stanice Praha-Hl. nádraží; 2 km/26 min. pešo juhozápadne od autobusovej stanice Praha ÚAN Florenc a 3,2 km/42 min. pešo východne od centra mesta (Staromestské námestie).

Autom

Ak pricestujete do hotela autom, určite si vopred rezervujte miesto na súkromnom hotelovom parkovisku (16 eur/deň).

MHD – električkou

Priamo pred hotelom je zastávka „Olšanské nám“ (električky 5, 9, 15 a 26; autobusy 136 a 175; nočné autobusy 95, 98 a 913). Cestovné lístky (30 czk/1,21 eur; prestupný, platí max. 30 min.) si kúpite v niektorých predajniach alebo automatoch. Výhodou je, že v tom na Olšanskom námestí oproti hotelu cez cestu, zaplatíte pri kúpe lístkov aj platobnou kartou.

Ubytovanie v Hotel Olšanka

Hotel a vstup doň sú veľmi dobre označené. Ubytovanie som si rezervoval cez online cestovnú agentúru. Samotný check-in trval menej ako minútu. Podobne rýchlo, kebyže nestojím v rade, by prebehol aj check-out. Ubytovali ma v 2-lôžkovej izbe so súkromnou kúpeľňou so sprchovacím kútom a s výhľadom na Národný pamätník na Vítkove. Aj keď som sa v hoteli ubytoval len na 2 noci, na druhý deň som si našiel čistý uterák a osušku.

V izbe na stole máte k dispozícii rýchlovarnú kanvicu, čaj a kávu. To som obzvlášť ocenil po vyčerpávajúcom dni v meste. V skrini sa ukrýva trezor, ktorý som ale nevyužil. Zato som využil bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet v celom hoteli.

Stravovanie v Hotel Olšanka

Raňajky podávajú v samoobslužnej reštaurácii na prízemí hotela formou bufetových stolov. Z teplých jedál mali byť na výber, okrem iných, praženica a volské oko. Žiaľ, obidva dni po sebe som natrafil len na prázdne nádoby. Tak som jedol párky. Zo studených jedál boli na výber viaceré nátierky, 2 druhy salámy, 2 druhy zeleniny (paradajka, paprika) a jeden druh syra. Ku káve, ktorú si pripravíte sami v automate som vyskúšal koláč. Milovníci sladkých raňajok si takisto prídu na svoje. Videl som na stole nejaké müsli a kukuričné lupienky.

Menší výber z ponukových stolov som si asi zapríčinil sám neskorým príchodom na raňajky. Tie podávajú od 7.00-10.00 h. Mne sa na ne podarilo doraziť až o pol desiatej. Druhý deň som sa teda na raňajky vybral skôr, už o deviatej. V reštaurácii sa vtedy snáď stretli všetci návštevníci hotela, ak nie ešte aj z ďalších 2 hotelov z okolia. 😉 Bolo tam tak veľa návštevníkov a tak málo miesta na sedenie, že mi neostávalo nič iné, len sa vrátiť naspäť na izbu, zbaliť si veci, keďže som do 10.00 h musel uvoľniť izbu a vrátiť sa opäť neskôr. To už som opäť natrafil na poloprázdne misy ako predošlý deň.

Cena za pobyt v Hotel Olšanka

Za jednu 2-lôžkovú izbu pre 1 osobu na 2 noci som zaplatil 72,45 eur. Cena zahŕňala izbu, 10 % DPH, mestskú daň 2 eur/os./noc a raňajky. V hoteli zaplatíte platobnou kartou.

Mrzí ma to, ale vzhľadom na to, že ide o 3-hviezdičkový hotel, boli moje očakávania, predovšetkým, čo sa týka raňajok, vyššie.

Nepresvedčil vás tento hotel?

Prečítajte si ďalšie tipy na ubytovanie a stravovanie v Prahe

Ceny boli prepočítané podľa aktuálneho kurzu Národnej banky Slovenska platného k 24. 3. 2022 (1 eur = 24,720 czk).

Za uvedenie a hodnotenie služieb podnikov, inštitúcií a organizácií cestovného ruchu som nedostal nič zdarma.

© Ing. Adam Vanečko