adam vanecko traveller cestovatelsky blog

O mne

Ahojte, volám sa Adam Vanečko. V roku 2018 som založil cestovateľský blog Adam Vanecko Traveller, lebo veľmi rád cestujem a o svoje skúsenosti a zážitky sa chcem podeliť aj s vami. Nečudo, veď cestovný ruch som aj vyštudoval, takže cestovanie je pre mňa choroba z povolania. Pandémia, ktorá vypukla v roku 2020 nám neumožnila veľa cestovať. Presunul som sa preto do kuchyne a cestovateľský blog som rozšíril aj o jedlo. Jedlo milujem nielen jesť, ale aj pripravovať pre rodinu a priateľov. Základy som získal na strednej škole a postupne ich stále vylepšujem.

Cestovateľ

Rád budem vaším sprievodcom pri spoznávaní jednotlivých destinácií. Zameriavam sa (zatiaľ) na bližšie cestovné ciele, cestujem na kratšie časové obdobie (nie som nútený dávať v práci výpoveď alebo si zobrať neplatené voľno) a tipy na výlety sú cenovo dostupné pre všetkých. Nie som žiadny povrchný cestovateľ. Počas cestovania si všímam všetky detaily, o ktorých vás budem rád informovať. Mojou srdcovkou je Rumunsko, ale nepohrdnem ani inými krajinami. 😉

  • Aké je to cestovať, keď ste v práci od pondelka do piatka od deviatej do piatej?
  • Ako sa cestuje hromadnou dopravou, hlavne vlakom alebo autobusom, občas lietadlom?
  • Aké je to cestovať, keď máte daný počet dní dovolenky a občas pracujete aj cez víkendy?

Odpovede na všetky vyššie uvedené otázky nájdete na Adam Vanečko Traveller Food & Travel Blog. 😉

Milovník jedla

Som bonviván, gurmán, labužník, pôžitkár a sveták v jednom. Milujem dobré jedlo, ešte lepšie víno a najlepšiu kávu. Milujem (takmer) všetko. Keď vidím na lúke srnku, hneď premýšľam, aká omáčka by sa k nej hodila. Milujem starú anglickú kuchyňu, predovšetkým tú z éry Titanicu a panstva Downton.

Videá, kde sa objavil Adam Vanečko:

V júni 2023 sa v Podtatranskom múzeu v Poprade uskutočnila už moja 3. cestovateľská prednáška, tentoraz o slovinskej Ľubľane:

Na konci apríla 2023 som organizoval pre slovenských novinárov, členov občianskeho združenia FIJET Slovakia, press trip v meste Poprad:

V roku 2022 som sa objavil v reportáži Tv Severka o výstave Travel & Emotions 2022 v Scherfelovom dome, ktorú som spoluorganizoval …

…a v roku 2018 aj v reportáži Tv Poprad – Poprad vo vlogu aj na blogu:

Adam Vanečko – kontakty: