travel & emotions 2022

Travel & Emotions 2022

V utorok 28. júna 2022 otvorili v Ensana Esplanade Health Spa Hotel v Piešťanoch už 4. ročník medzinárodnej výstavy fotografií novinárov Travel & Emotions 2022 (Cestovanie a emócie 2022) s podtitulom Život nie je čierno-biely. Výstavu otvoril Marián Pauer, novinár, fotograf, spisovateľ a kurátor výstavy. Otvorenia výstavy sa tiež zúčastnil Voljen Grbac, zástupca medzinárodného F.I.J.E.T.-u a zároveň člen poroty.

Do súťaže sa zapojili autori z 12 krajín sveta, ktorí poslali spolu 254 fotografií. Medzinárodná porota vybrala 54 fotografií na výstavu Travel & Emotions 2022, vyhodnotila fotografie v 2 kategóriách a udelila 2 čestné uznania:

Kategória cyklus fotografií:

  1. cena: Ivan Kenéz, Slovensko: Tatra impressions (Tatranské impresie),
  2. ocenenie: Ingrid Žalneva, Rakúsko: Game (Hra),
  3. cena: Juka Jurica Galić, Chorvátsko: Mars (Mars).

Kategória samostatných fotografií:

  1. cena: Juka Jurica Galić, Chorvátsko: Fisherman (Rybár),
  2. cena: Slobodan Kadić, Chorvátsko: The wall is our witness, Jerusalem; Israel (Stena je naším svedkom; Jeruzalem, Izrael),
  3. cena: Katarína Lišková, Slovensko: Football done by Africa (Futbal hraný v Afrike).

Čestné uznanie získali:

  • Peter Leginský, Slovensko za fotografiu Vukovar, Hotel DUNAV (Vukovar, Hotel Dunaj),
  • Tomáš Helísek z Českej republiky za fotografiu Cathedral of St. Barbara (Chrám sv. Barbory).

Výstavu Travel & Emotions 2022 môžete v Piešťanoch navštíviť do 30. júla 2022. Na jeseň sa výstava presunie v októbri do Slovenského inštitútu vo Viedni a v novembri do galérie Scherfelov dom v Poprade.

Výstava Travel & Emotions 2022 v Poprade:

Výstava Travel & Emotions 2022 v Piešťanoch:

Dôležité linky:

Organizátorom výstavy je občianske združenie FIJET Slovakia, ktoré je členom F.I.J.E.T. (Fédération Internationale des Journalistes et Ecrivains du Tourisme, v preklade Medzinárodnej federácie novinárov a autorov v oblasti cestovného ruchu). Federácia je asociovaným členom UN WTO (United Nations World Tourism Organization, v preklade Svetová organizácia cestovného ruchu). Partnermi výstavy sú LOToS, spolok lokálnych a regionálnych televízií Slovenska, Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj zážitkov, cestovná kancelária Tour4U, sieť kúpeľných hotelov Ensana Hotels, Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany a Bratislavská organizácia cestovného ruchu.