cafe la fee olomouc

Café La Fée Olomouc je jasnou voľbou

Pri výbere reštaurácií, kaviarní alebo barov obyčajne dávam na odporúčania zamestnancov turistických informačných centier alebo oficiálnych sprievodcov. Žiaľ, žiadna z odporúčaných kaviarní v bedekri mesta Olomouc ma nezaujala. Preto sme vošli do 1. kaviarne, ktorá nám skočila do cesty. Bola ňou Café La Fée Olomouc. To som ešte netušil, že kaviareň sa stane našou pravidelnou zastávkou počas 3-dňového pobytu v meste.

Veselú studenú Veľkú noc!

Keďže kaviareň praskala v čase našej návštevy vo švíkoch, prvé kroky smerovali na terasu kaviarne, ktorá sa nachádza v átriu bloku (ak to tak môžem nazvať). Studené veľkonočné počasie nás ale predsa len po chvíli vyhnalo naspäť do vyhriatych vnútorných priestorov. Využili sme príležitosť a hneď po tom, čo sa uvoľnil vo vnútri jeden stôl, sme vyštartovali a vrhli sa na voľné miesta.

Provensalsko lúsknutím prstami

Biely drevený rustikálny nábytok, mozaikové stoly, obrazy s prímorskou tematikou. To všetko evokovalo vidiek francúzskeho regiónu Provensalsko. Už chýbali len obrovské kytice levandúľ. Úlohu ale splnili aj sezónne tulipány. Vrava hostí, vôňa kávy a malé papierové vrecká s cukrom na stoloch. Až som mal chuť si jedno ukradnúť.

Káva a víno musia byť

Povinnou jazdou pri každej návšteve bolo espresso zo 100 % Arabicy z talianskej Padovy. Alebo vyskúšajte výberovú kávu z českej pražiarne. Prvý deň som si posedenie spríjemnil rozlievaným bielym vínom, ten posledný Mimosou z čerstvo vytlačenej pomarančovej šťavy a Prosecca. Mimochodom, ak vám pomarančová šťava nevonia, Mimosu tu pripravujú aj s grepovým freshom.

Od cheesecakeov cez Pavlovovu až po brownies

S odstupom času pár dní, keď píšem tento článok doma v Poprade, trochu ľutujem, že som do kaviarne prišiel vždy po raňajkách alebo po obede. Ak by som tak neurobil, určite by mi ešte ostalo miesto na jeden z tých fantasticky vyzerajúcich denne menených dezertov.

A teraz tá obsluha!

Určite už všetci čakáte, na čo sa zase budem sťažovať. Možno vás sklamem a možno poteším, nejdem sa sťažovať absolútne na nič. Som za to vlastne aj veľmi rád, že nás všetky tri dni obsluhovala jedna slečna servírka. Musel by som sa veľmi zamyslieť a veľmi hlboko pátrať v mysli, aby som si spomenul, či som už niekedy zažil takú milú, usmievavú a ochotnú obsluhu.

Záverom …

Neviem, kedy sa do Olomouca dostanem opäť, ale už teraz viem, že určite navštívim Café La Fée Olomouc. Celému tímu kaviarne Café La Fée želám veľa spokojných hostí a nech nič nemenia, lebo tak ako to robia teraz, to robia najlepšie. A ak mi neveríte, presvedčte sa sami.

Ostaňte ešte na chvíľu v Olomouci:

Za uvedenie a hodnotenie služieb podnikov, inštitúcií a organizácií cestovného ruchu som nedostal nič zdarma.

© Ing. Adam Vanečko